من و این همه دردسر

گفتم می خوام صبور تر باشم؟ ولی بعضی اوقات واقعا کم میارم. سخته. فکر کنم باید بیشتر تلاش کنم.

این بچه های جدید بخصوص منو دیوونه می کنند. به هرکدوم از شما که بچه داره توصیه می کنم که تا سن ٢٧ سالگی حداقل تن ماهی جوشوندن رو بهش یاد بدین. الان یکی شون اومده، می بینه که من درس دارم، نقشه گذاشته جلوی من که جاهای مختلف رو بهش یاد بدم. ولی خودش داره با بقیه حرف می زنه. بعد یک ساعت داره در مورد این کنفرانس می ذاره که تن ماهی را باید جوشاند یا نه. بعد من میگم آره بجوشون. بعد میگه نه آخه خطر ندارهکلافهخوب بابا تو که می دونی چرا می پرسی؟؟ بعد گیر می ده که اصلا چه جوری می شه جوشوندش. نمی ترکه؟؟ من: تعجب تو تا حالا کنسرو نجوشوندی؟؟؟ -نه.

دوستان من توصیه ای برای این دوستم ندارم. ولی به شما که بچه دارین توصیه می کنم که قبل از این که بچه هاتون رو خارج بفرستین حداقل کنسرو خوردن رو بهشون یاد بدین حالا قرمه سبزی پیشکش.

این دختری که می گم به من می گه بیا منو با اتوبوس ببر والمارت. من بلد نیستم!! می گم بابا این ایستگاه. سوار شو برو دیگه! تازه با ماشین هم ببرمش قبول نداره. می گه حتما با اتوبوس باهام بیا. بعد این جاش زور داره که هرچی که بهش می گی مثلا می گم خوب فلان کار رو بکن (برای خودش) میگه آخه من وقت ندارم. مثلا من خیلی وقت دارم؟؟؟

ولی این از همه جالب تره که  وقتی می خواد لطف کنه می گه: خوبه تو بهت بر نمی خوره بهت بگن اصفهانی.

من: تعجبتعجبوا خوب من اصفهانی هستم. مگه اصفهانی بودن چشه؟‌ افت داره؟

-آخه دختر خاله من که اون جا بزرگ شده تا می خوایم اذیتش کنیم می گیم اصفهانی. بهش بر می خوره.

میگم مگه خودت کجایی هستی؟ میگه تهرانی (با یک حالتی که انگار تهرانی بودن عادیه و کلا شهرای دیگه چیزای غیر عادی هستند.). بعد می گم خانواده ات چی؟ میگه مال کاشان اند. می گم خوب کاشان هم که اطراف اصفهانه.

اینه که می گم اصفهانی و شهرستانی بودن برای بعضی تهرانی ها جزو فحش حساب می شه ها. 

ولی منم کلا دارم زود جوش میارم. باید صبور تر باشم. فکر کنم مهم ترین علتش اینه که درسم زیاده و این بحثا خیلی بی خودی وقتم رو می گیره وگرنه همه اینا هم نباید منو عصبانی کنه. فکر کنم توی دانشکده باید یک گوشه قایم بشم وقت درس خوندن! خنده

/ 3 نظر / 17 بازدید
هدا

سلام عزیزم...وبلاگت رو اتفاقی یافتم و از ش خوشم اومد...با اجازت یه سری به ارشیوت زدم تا بیشتر باهات اشنا بشم ولی بیشتر اون ها خصوصی بود! اگه زحمتی نیست بگو چند سالت هست,تو کدوم دیار غربت هستی و چی می خونی اونجا تا یه تصویری ازت تو ذهنم درست کنم!

اکرم

پردیس جون این که ناراحتی نداره . وقتی تهران و شهرستان می کنند بگو همه جای ایران سرای من است . خیلی از مفاخر ایران که مایه ی مباهات ما در سطح بین الملل هستن تهرونی نبودن . مگه تهرونیا بیان اسامی رو اینجوری به نقع خودشون تغییر بدن . خوارزمی تهرونی. بوعلی تهرونی- رازی تهرونی - ابوشکور تهرونی و ... . [خنده] والا به خدا . کشتنمون اینقده تهرونی و شهرستونی کردن . تازه تهرون آخرین پایتخت ایرانه . اگه اولین و آخرین بود تکلیف ما شهرستونی ها چی بود اونوقت . [گل][گل][گل]

یک خانوم پرنیان

خوب راست می گه بچه چون چیزی یاد نگرفته فکر می کنه کلماتی غیر تهرانی فحشه... بگین خاله اینا رو هم یادش بدن هرچند کاشونی باشه! بیاین وب یه کودک تازه وارد اگه سر گرفت... خوشحالم می کنین... قشنگ هم توصیف می کنین